CENTRUM TERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ WROCŁAW

VIII EDYCJA BEZPŁATNYCH KONSULTACJI I WARSZTATÓW DLA OSÓB MAJĄCYCH PROBLEMY ZE SNEM

Sen Jest Niezbędny Dla Zdrowia

Sleep Is Essencial For Health 
(World Sleep Day 2023)

 

 

woman reaching the moon

W 2023 roku Światowy Dzień Snu obchodzimy 17. marca. Zgodnie z tradycją jest on obchodzony w piątki przed równonocą wiosenną, stąd jego data zmienia się z roku na rok.

Tegoroczne motto Sen jest niezbędny dla zdrowia (org. Sleep is essencial for health) ujmuje prostą. Wszyscy wiemy jak nieprzespana noc przekłada się na następujący po niej dzień. Jednak gdy dodamy kolejną taką noc, kolejny tydzień, miesiąc, rok to przekłada się na całe nasze zdrowie. Sen to fundament naszej regeneracji i zdrowia, zdrowego umysłu oraz ciała. Dlatego zgodnie z myślą współprzewodniczącego WorldSleepDay Fang Hana „to, że sen jest naturalny i towarzyszy nam od urodzenia nie oznacza, że powinniśmy go traktować jako oczywistość”.

Więcej informacji nt. akcji na stronie worldsleepday.org

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej „Od nowa” ma przyjemność już po raz ósmy zaprosić Państwa do wspólnych obchodów w formie: warsztatu połączonego z sesją relaksacyjną i prelekcją nt. higieny snu oraz konsultacji indywidualnych nt. problemów ze snem. Wszystkie wydarzenia w ramach akcji są darmowe.

leczenie bezsennosci konsultacje

 

Szczegółowy opis wydarzeń

 

PRELEKCJA + WARSZTAT „RELAKSACJA PRZED SNEM”

Co będziemy robić podczas spotkania?

Na wstępie porozmawiamy o roli snu w zachowaniu zdrowia psychicznego człowieka oraz warunkach, które zwiększają szansę na dobry sen.

Następnie zaprosimy Państwa do udziału w sesji relaksacyjnej.

Celem sesji relaksacyjnej jest rozluźnienie, odpoczynek i regeneracja, na którą pozwalamy dzięki praktykowaniu świadomego oddechu oraz nawiązując kontakt z własnym ciałem. W naturalnych warunkach relaksujemy się czytając ulubioną książkę, oglądając film, śpiąc.

Uczestnicy podczas sesji znajdują się w wygodnej pozycji leżącej, pod kocem. Trener prowadzący sesję zachęca do skupienia się na doznaniach fizycznych płynących od ciała, oraz na oddechu. Pod wpływem słownych sugestii osoby uczestniczące rozluźniają się na poziomie fizycznym i umysłowym. Powoli spada napięcie mięśniowe i spowalniają myśli.

Jakie korzyści płyną z praktykowania relaksacji? Jest ich wiele:

Poprawa jakości snu • Obniżenie ciśnienia • Wzrost kreatywności • Reset układu odpornościowego (obniżenie poziomu reakcji zapalnych) • Regulacja poziomu hormonów • Łagodzenie objawów nerwic i dolegliwości psychosomatycznych • Poprawienie nastroju (wzrost poziomu endorfin) • Wyciszenie się, zwolnienie gonitwy myśli • Odpoczynek, głęboka regeneracja • Poznanie technik relaksacyjnych do własnego użytku

 

Spotkanie poprowadzi:

lipowska magdalena m
Magdalena Lipowska

psycholog, trener radzenia sobie ze stresem

 

 

KONSULTACJE NT. PROBLEMÓW ZE SNEM

Podczas spotkań z naszymi specjalistami będzie można skonsultować swój problem dotyczący snu, konsultacja trwa ok. 50 minut.

Najczęściej poruszane tematy:

Czy cierpię na bezsenność • Co pomaga w zasypianiu • Problem z częstym wybudzaniem się • Natłok myśli i martwienie się • Skuteczne sposoby na lepszy sen • Najlepsze pory snu • Jak leczyć bezsenność • Leki a terapia bezsenności • Jak długo trwa leczenie

Porad udzielają terapeuci poznawczo-behawioralni Centrum Terapii „Od nowa” specjalizujący się w tematyce bezsenności i niefarmakologicznym leczeniu zaburzeń snu. Wizyty mogą się odbywać zarówno w formie stacjonarnej w gabinecie jak i online.

Olga Dembska

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta

magda 350a
Magdalena Oleśniewicz

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta

agnieszka nowak małe
Agnieszka Nowak

psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

 

Celem akcji jest rozpowszechnianie wiedzy nt. zdrowego snu i leczenia problemów ze snem. Dane osobowe od osób rejestrujących się są przetwarzane wyłącznie w celu umówienia wizyty, a po wizycie nie są dalej przetwarzane zgodnie z przepisami RODO.

 

ZAPISY

Obowiązuje rejestracja online na stronie:

W przypadku informacji o braku dostępnych terminów prosimy o wiadomość e-mail w celu zapisania na listę rezerwową. Ilość miejsc ograniczona.

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

FaLang translation system by Faboba