CENTRUM TERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ WROCŁAW

Magdalena Oleśniewicz

telefon: 510 548 231
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

magda olesniewicz zdjecie

Jestem psychologiem i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia. Ukończyłam psychologię na wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS (specjalność psychologia kliniczna). Aktualnie kształcę się w czteroletniej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU w Warszawie (ośrodka rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. .

Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych i młodzieży, wsparciem psychologicznym, psychoedukacją. Pracuję z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych (lęki, depresja, niska samoocena, wahania nastrojów) doświadczających trudności z budowaniem i/lub utrzymywaniem relacji, pomagam również osobom zmagającym się z kompulsywnym objadaniem się.

W swojej pracy korzystam z tak zwanej trzeciej fali terapii CBT: terapii schematów, która jest dedykowana między innymi osobom, które mają trudności w relacjach z innymi, a problemy, których doświadczają, trwają przez dłuższy okres czasu. Narzędzia pracy zawsze dobieram indywidualnie do osoby zgłaszającej się na terapię.

Doświadczenie zawodowe w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń psychicznych zdobywałam pracując na Oddziale Psychiatrycznym Zamkniętym dla osób dorosłych w Specjalistycznym Szpitalu im. Sokołowskiego w Wałbrzychu, gdzie zajmowałam się diagnozą psychologiczną i interwencją kryzysową. Od początku drogi zawodowej byłam związana z psychologią kliniczną odbywając liczne staże na oddziałach psychiatrycznych dla dorosłych i młodzieży oraz pracując z osobami z doświadczeniem choroby psychicznej (zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenia). Prowadziłam grupy socjoterapeutyczne dla młodzieży. Posiadam również doświadczenie dydaktyczne zdobywane poprzez prowadzenie ćwiczeń ze studentami psychologii i pedagogiki.

W mojej pracy ważne jest dla mnie tworzenie relacji terapeutycznej opartej na autentyczności, akceptacji i poczuciu bezpieczeństwa. To, co jest mi bliskie w podejściu poznawczo-behawioralnym, to założenie, że mamy w jakimś stopniu wpływ na otaczającą rzeczywistość i nasz sposób myślenia. Poprzez terapię możliwe jest doświadczenie większego poczucia wpływu na swoje życie.

Systematycznie poszerzam swoją wiedzę. W swojej pracy kieruję się kodeksem etycznym zawodu psychologa, a swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się również na: filmoterapii, racjonalnej terapii zachowania oraz terapii schematów i terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT), które powstały w odpowiedzi na potrzeby pacjentów z zaburzeniami osobowości.Wykształcenie

 •   Dyplom magistra psychologii na Uniwersytecie SWPS (specjalność kliniczna) we Wrocławiu
 •   Studia Podyplomowe na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu z Diagnozy Psychologicznej
 •   Czteroletnia Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT-EDU w Warszawie (posiadająca rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, które jest członkiem European Association for Behavioural and Cognitive Therapies)(w trakcie)
 •   Szkolenie z Terapii Schematów, DCP we Wrocławiu.

Doświadczenie zawodowe

 •   Psycholog na Oddziale Psychiatrycznym Zamkniętym dla Dorosłych w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu
 •   Psycholog w Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS we Wrocławiu (ŚDS typu A)
 •   Psycholog, psychoterapeuta w Centrum Terapii PROMITIS we Wrocławiu
 •   Psycholog, psychoterapeuta w Pracowni Psychologicznej
 •   Psycholog w Dolnośląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Arbitrażu w Nowej Soli
 •   współpraca z wrocławską fundacją NON-LICET zajmująca się pomocą w kryzysie i przemocy domowej
 •   staż na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego we Wrocławiu
 •   staż na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży Specjalistycznego Szpitala im. Gromkowskiego we Wrocławiu
 •   staż na oddziale psychiatrycznym stacjonarnym (w tym poddodział sądowy) dla dorosłych Specjalistycznego Szpitala im. Ks.Bp. J. Nathana w Branicach
 •   staż na oddziale dziennym psychiatrycznym dla dorosłych przy Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
 •   staż w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

 

FaLang translation system by Faboba