Trening radzenia sobie ze stresem czyli od czego zacząć gdy chcesz ograniczyć stres

Psychologowie Wrocław Trening radzenia sobie ze stresem czyli od czego zacząć gdy chcesz ograniczyć stres

Zastanawiasz się, jak się mniej denerwować? Pewnie domyślasz się, że odpowiedź nie jest prosta. Tym bardziej warto docenić się za to, że jej poszukujesz. Gdyby mogło być prosto, zapewne wszyscy chodzilibyśmy uśmiechnięci, a wymienione powyżej zawody zaczynające się na „psycho-„ nie istniałyby. Człowiek fascynuje swoją złożonością, a jeśli dodamy do tego złożoność współczesnego świata, tym bardziej sprawy się komplikują i proste rozwiązania wydają się niewystarczające.

A jednak zaczynając pracę nad stresem, paradoksalnie warto zacząć od najprostszych metod. Brzmi trochę niespójnie? To pewnie dlatego, że często łatwo coś powiedzieć, a trudniej zrobić. Rozwiązania nie muszą być odkrywcze, ale wprowadzanie ich w życie bywa trudne. Nie potrzeba licznych badań (choć rzeczywiście jest wiele) by intuicyjnie czuć, że pomocna może okazać się rozmowa z kimś, kto cierpliwie i bez oceny nas wysłucha, poświęcenie czasu na zadbanie o siebie, zdrowy posiłek, sen, spacer, relaks. Współczesne tempo życia pozostawia niewiele czasu na takie działania, więc gdy pojawia się stres możemy poczuć się nieskuteczni, pozostawieni sami sobie i w konsekwencji po prostu wyczerpani.

Wsparcie specjalisty w trudnym momencie pozwala nie tylko wyznaczyć odpowiedni czas i miejsce na zajęcie się swoimi trudnościami, ale też ma ogromny wpływ na utrzymanie motywacji do wprowadzonych zmian. Jeśli próbowałaś(eś) wcześniej różnych sposobów by mniej się denerwować, ale nie udało Ci się na stałe ich wprowadzić, to istnieje duża szansa, że podjęcie decyzji o zmianie (czyt. „mam już dość i zrobię coś by to zmienić”) wraz z regularną pracą przy wsparciu trenera okaże się dla Ciebie tym brakującym ogniwem do osiągnięcia sukcesu. 

W artykule przybliżamy na czym polega trening radzenia sobie ze stresem, kiedy i dla kogo jest on skuteczny.

Scroll to Top